понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 92
home Општини

За само 6 часа во Куманово казнети 93 возачи за брзо возење

За само 6 часа во Куманово казнети 93 возачи за брзо возење

Денеска (06.06.) во периодот од 14 до 20 часот на подрачјето на СВР Куманово спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 93 возачи. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

ЕУРО 2020

Македонија