недела, 16. јануари 2022. Вести денес: 79
home Општини

За прв пат по 27 години за Денот на независноста во Берово не се вее македонското знаме

За прв пат по 27 години за Денот на независноста во Берово не се вее македонското знаме

На јарболите во Берово вчера и денес не се вее македонското знаме. Јарболите наменети за празнично поставување на државното знаме за прв пат  по 27 години за Денот на независноста осамнаа празни.

-Во градот како да не се празнува Денот на независнсота на Република Македонија, коментираат граѓани кои испратија слики до нашата редакција.

 

Коронавирус