петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 101
home Општини

За еден ден полицијата казни 233 возачи во Битола

За еден ден полицијата казни 233 возачи во Битола

Министерството за внатрешни работи вчера (17.10.) спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на Битола.

Притоа, изречени се вкупно 233 санкции, меѓу кои 27 за измината важност на сообраќајната дозвола (нерегистрирани возила), 40 за возење без возачка дозвола, 34 за пречекорување на брзина.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Најнови вести

Коронавирус