петок, 3. декември 2021. Вести денес: 70
home Општини

За 6 часа полицијата на територијата на СВР Битола санкционирала 98 возачи

За 6 часа полицијата на територијата на СВР Битола санкционирала 98 возачи

Денеска (09.09.) во периодот од 12 до 18 часот полициски службеници од СВР Битола спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Битола, при што санкционирани се 98 возачи. Од нив 34 на територија на Битола, 39 на територија на Прилеп, 13 на територија на Ресен…

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Коронавирус