четврток, 13. мај 2021. Вести денес: 123
home Општини

ВОЗАЧИ ВНИМАТЕЛНО: Само на овој автопат полицијата санкционирала 79 возила

ВОЗАЧИ ВНИМАТЕЛНО: Само на овој автопат полицијата санкционирала 79 возила

Во текот на вчерашниот ден (01.05.2021) Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Велес – Скопје – Куманово за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 79 возила.

Од нив, 33 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а пет возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Коронавирус