четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 35
home Општини

Во Велес за 5 часа санкционирани 14 возачи за неправилно престигнување

Во Велес за 5 часа санкционирани 14 возачи за неправилно престигнување

Полициски службеници при вчерашната акциска контрола во периодот од 7 до 12 часот на подрачјето на СВР Велес санкционирале 14 возачи за неправилно престигнување.

– Притоа, за пет часа биле регистрирани 14 прекршоци, од кои осум во Велес, пет во Кавадарци и еден во Неготино, информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Додевски најави дека овие возачи ќе бидат санкционирани со соодветни пријави.

Коронавирус