понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 134
Во живо

Следете во живо: Live chat со Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

home Општини

Во Струга започна протестот на средношколци

Во Струга започна протестот на средношколци

Во овој момент во Струга започнаа протестите на средношколците од училиштата Нико Нестор и Ибрахим Темо.

Средношколскиот протест се одвива низ струшките улици. Учениците маршираат кон Општина Струга, од каде ќе побараат да се вратат на училиште со физичко присуство.
Учениците од овие две училишта се против учењето преку Интернет.

Извор: Алсат-М

Коронавирус