четврток, 13. мај 2021. Вести денес: 123
home Општини

Во Штип денеска санкционирани 105 возачи

Во Штип денеска санкционирани 105 возачи

Денеска (03.05.2021) во времето од 10.00 до 16.00 часот на подрачјето на СВР Штип е спроведена засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуват возило со брзина поголема од пропишаната.

За време на контролата се санкционирани 105 возачи кои возеле побрзо од дозволеното, од кои 70 прекршоци од возачи кои ја пречекориле брзината надвор од населено место и 35 во населено место.Откриени се и 21 друг вид на прекршоци.

Коронавирус