вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 55
home Општини

Во Росоман до 13 часот излезноста е 33,55%

Во Росоман до 13 часот излезноста е 33,55%

Во Росоман во вториот круг на локалните избори до 13:00 часот има излезеност од 33,55 отсто, информираше претседателот на Општинската изборна комисија, Ѓорѓи Крстевски.

Во Росоман се гласа на десет избирачки места, право на глас имаат 3.341 лице.

Коронавирус