понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 49
home Општини

Во Ресен до 13 часот гласале 3.771 лице

Во Ресен до 13 часот гласале 3.771 лице

Во општина Ресен до 13 часот гласале 3.771 лице или 23,04 проценти од 16.378 лица регистрирани во Избирачкиот список, информира претседателот на Општинската изборна комисија, Тодор Китевски.

Излезеноста до 13 часот, според него, е за два отсто поголема од првиот изборен круг.

– Гласањето тече нормално, досега без проблеми и потешкотии, изјави Китевски.

Коронавирус