среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Општини

Во прекин сообраќајот на патот Кавадарци – Неготино

Во прекин сообраќајот на патот Кавадарци – Неготино

Сообраќајот на патниот правец Кавадарци – Неготино, на влезот за село Марена, е во прекин во двата правци поради сообраќајна несреќа.

Како што информираат од Автомото сојузот на Македонија, сообраќајот е во прекин од 16:50 часот.