вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 44
home Општини

Во последните 24 часа регистрирани уште две жртви во ковид центарот во Тетово

Во последните 24 часа регистрирани уште две жртви во ковид центарот во Тетово

За само 24 часа, во клиничката болница во Тетово, во ковид центарот, починаа двајца пациенти. Едниот синоќа, а другиот во раните утрински часови. Ситуацијата е стабилна, а бројот на оние кои се на кислород, е 39 лица, пренесува Алсат-М.мк

Со последните два случаи, бројот починати во Тетово и пет околни општини од почетокот на пандемијата достигна 173 лица, а бројот на активни случаи е 1.022 година.

Најнови вести

Коронавирус