вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 83
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Општини

Во овој македонски град вечерва измерени над 1.000 ПМ честички

Во овој македонски град вечерва измерени над 1.000 ПМ честички

1.028 ПМ честички на 100 микрограми се измерени вечерва во Куманово, покажува апликацијата Мој воздух. На социјалните мрежи деновиве граѓаните се пожалија дека во вечерните часови се пали отпад на одредени локации во градот.

Коронавирус