сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 88
home Општини

Во Oпштина Врапчиште евидентирни 25.594 избирачи, денеска гласаа девет лица

Во Oпштина Врапчиште евидентирни 25.594 избирачи, денеска гласаа девет лица

Во општина Врапчиште денеска избирачкото право го искористија девет граѓани од кои четворица болни и пет кои се во домашен притвор.

Претседателот на ОИК Врапчиште Имер Ќазими потврди дека се обезбедени сите услови за спроведување на првиот круг од изборите за претседател.

На престстојните избори во Избирачкиот список на терторијата на Општина Врапчиште се запишани 25.594 граѓани со право на глас кои утре ќе гласаат на 39 избирачки места.

Коронавирус