петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 95
home Општини

Во општина Босилово започнаa aктивностите за изградба на спортското игралиште во с. Робово

Во општина Босилово започнаa aктивностите за изградба на спортското игралиште во с. Робово

Вчера започнаа почетните активности за изградба на спортско игралиште во с.Робово, стои во Фејсбук објавата на општина Босилово.

– Ако временските услови дозволат се очекува во најбрзо време да биде завршено и пуштено во употреба. Општина Босилово ќе продолжи да го подржува спортот и спортските активности и во наредниот период, информираат од општина Босилово.

Коронавирус