понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 129
home Општини

Во Крива Паланка казнети 33 возачи за брзо возење

Во Крива Паланка казнети 33 возачи за брзо возење

Полициски службеници од СВР Куманово во текот на денешниот ден презедоа мерки и активности во рамки на засилените контроли за санкционирање на возачи што возат со брзина поголема од дозволената и на територијата на Крива Паланка санкционираа 33 возачи кои управувале возила со брзина поголема од дозволената.

Од сообраќај се исклучени и 5 возила поради други прекршоци. Засилените контроли продолжуваат и во наредните денови.

Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбеден сообраќај.

ЕУРО 2020

Македонија