сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 100
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Центар

home Општини

Во Кавадарци пожарникари спасувале гулаб заглавен во најлонска ќеса на дрво

Во Кавадарци пожарникари спасувале гулаб заглавен во најлонска ќеса на дрво

Пожарникари спасија гулаб замотан со ногата во најлонска ќеса, заглавен на високо дрво пред зграда во Кавадарци. За проблемот со птицата алармирало семејството Дишлиевски.

-Мојата ќерка Галина која има пет години, прва примети од терасата дека има заглавен гулаб на дрво пред зграда и посака да го спасиме, но не можевме ништо да направиме, поради тоа што беше многу високо. Се јавив во Противпожарната во Кавадарци. Оттаму дојдоа и го спасија гулабот, кој беше замотан со најлонско ќесе на ногата, за МИА појасни таткото Давор.

Гулабот бил заглавен кај Силекс зградите, Ваташа.

Парламентарни избори 2020