вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 12
home Општини

Во гостиварско до 11 часот излезеноста надминува 5 отсто

Во гостиварско до 11 часот излезеноста надминува 5 отсто

Според последните информации од трите општински изборни комисии во гостиварскиот регион до 11 часот на избирачките места излегле над 5 проценти од запишаните избирачи.

Во општина Гостивар до 11 часот на гласање излегле 4.457 лица, односно 5,64 отсто.

Од вкупниот број на гласачи во Маврово Ростуше – 9.672, на референдумот се изјасниле 524 граѓани, односно 5,42 отсто.

Во полошката општина Врапчиште до 11 часот излегле 1.120, односно 4,40 отсто од 25.454 граѓани со право на глас.

МИА

Локални избори 2021