понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 120
home Општини

Во црква за Крстовден: Кочовски ја започна предизборната кампања во Вевчани

Во црква за Крстовден: Кочовски ја започна предизборната кампања во Вевчани

Денес, на Воздвижение на Чесниот Крст – Крстовден започнува изборната кампања за локалните избори 2021 година. Нека ни е среќна, честита, чесна и успешна, истакнува кандидатот за градоначалник на општина Вевчани, Спасе Кочовски.

„За победа! За многу години! Почитувани, во следниов период ќе следи јавно претставување на потврдените кандидати од надлежните изборни органи и презентирање на програмата. Ќе ја побараме поддршката од Вас почитувани мои сограѓани вевчанци. Ние сме тимот кој гарантира создавање нова иднина за Вевчани преку промени – проекти и победи! Заокружете за број 7, порача тој.

Локални избори 2021