четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 0
home Општини

Во четврток прскање против комарци во Крива Паланка

Во четврток прскање против комарци во Крива Паланка

Во Крива Паланка в четврток наутро од пет до осум часот ќе се изврши прво авионско прскање против комарци

Од локалната самоуправа апелираа до пчеларите во време на прскањето и три до четири часа по завршувањето да ги затворат пчелните кошници и да ги заштитат пчелните семејства од влијанието на средството против комарци.

Во општина Ранковце веќе е извршено првото сезонско авионско прскање за заштита од комарци. Активноста, како што посочија од локалната самоуправа на Ранковце, е спроведена на 29 мај годинава.

Qatar 2022