сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Општини

Во Босилово веќе се слави победата на ВМРО-ДПМНЕ во прв круг (ВИДЕО)

Во Босилово веќе се слави победата на ВМРО-ДПМНЕ во прв круг (ВИДЕО)

Симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ веќе се на улица во Босилово каде ја слават победата на кандидатот Ристо Манчев во првиот круг.

Иако е рано за официјални резултати, според изворите од партијата, тој е во водство со голема предност.

Коронавирус