четврток, 13. мај 2021. Вести денес: 123
home Општини

Во Битола санкционирани 100 возачи за брзо возење

Во Битола санкционирани 100 возачи за брзо возење

Денеска (03.05.2021) полициски службеници од СВР Битола спроведоа зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 100 возачи. Од нив, 42 возеле побрзо од пропишаното надвор од населено место, а 58 во населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Коронавирус