вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 126
home Општини

ВМРО-ДПМНЕ во Штип со 13 советници ќе го формира новиот Совет во општината – еве колку има СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ во Штип со 13 советници ќе го формира новиот Совет во општината – еве колку има СДСМ

Кандидатот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Штип, Иван Јорданов вчера со 13.085 гласови го победи против кандидатот од редовите на СДСМ.

Сашко Николов вчера освои 9.210 гласови на обработени 100% од гласовите.

Според официјалните податоци новиот Совет во Штип исто така ќе го состави ВМРО-ДПМНЕ.

Советнички мандати Штип:

ВМРО-ДПМНЕ – 13
СДСМ – 9
ЛЕВИЦА – 1

Коронавирус