вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 136
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Општини

ВМРО-ДПМНЕ: Власта врши поткуп на граѓани во Битола (ВИДЕО)

ВМРО-ДПМНЕ: Власта врши поткуп на граѓани во Битола (ВИДЕО)

Кај новиот пазар во Нова Битола се растовара брашно од камион со охридски таблички за поткуп на граѓани од страна на власта, потенцираат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Одговор на поткупот е масовна излезност на изборите. Битола бара нова иднина, пишуваат на партиската Фејсбук страница, објавувајќи видео од поткупот, насловено како „Христо Кондовски врши поткуп во Битола!“