среда, 8. декември 2021. Вести денес: 117
home Општини

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ почна со поткупот во Делчево

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ почна со поткупот во Делчево

Во Делчево, СДСМ дели брашно, како дел од изборниот поткуп на овие избори. Поткупот го дели лицето Ѓоко А. и за истиот ќе бидат известени надлежните институции. Поткупот е последица на тоа што народот ќе ги порази СДСМ на овие избори. Одговори на поткупот со излезност! Излези и гласај.

Коронавирус