петок, 27. мај 2022. Вести денес: 170
home Општини

Владев го исполнува ветеното: Им ветив на граѓаните дека нема да има неасфалтирана улица

Владев го исполнува ветеното: Им ветив на граѓаните дека нема да има неасфалтирана улица

Продолжуваме со работа…. Им ветивме на граѓаните на општина Свети Николе дека во нашиот мандат нема да има неасфалтирана улица во градот и барем асфалтирање на главните улици по руралните средини. Бараме трпение од граѓаните, никој нема да биде заборавен…. се вели во Фејсбук статусот на градоначалникот на општина Свети Николе, Дејан Владев.

Коронавирус