вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Општини

Вистинското лице на Охрид е позади општинската зграда: Георгиески и Грданоски работат ли нешто? (ФОТО)

Вистинското лице на Охрид е позади општинската зграда: Георгиески и Грданоски работат ли нешто? (ФОТО)

Контејнерите позади општинската зграда преполни со ѓубре, кое, од што веќе не го собира внатре, расфрлано е и на тротоарот и улицата, а в. д. градоначалникот Константин Георгиески и директорот на ЈП „Охридски комуналец“ Љупчо Грданоски „мува“ не ги лази, ама затоа можеме да ги забележиме во локалните кафеани и кафичи како уживаат со партиските членови на СДСМ или како скијаат на македонските планини, пишува порталот „Охрид 24“.

Иако градоначалничката канцеларија на Георгиески е на неколку чекори од местото каде што се наоѓаат контејнерите, а воедно со службеното возило поминува оттука, тој ништо не превзема околу решавањето на овој проблем. Па оттука се поставува прашањето дали в.д. градоначалникот Георгиески воопшто оди на работа.

Локални избори 2021