петок, 10. јули 2020. Вести денес: 61
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Општини

(Видео) Во Кавадарци разговори за отварање на граничниот премин Пулевац

(Видео) Во Кавадарци разговори за отварање на граничниот премин Пулевац

Се пореални шансите за отварање на граничниот премин Пулевац, меѓу Македонија и Грција. Идејата стара 30 години денес има можност да се реализира.

Разговори во кабинетот на градоначалникот на Општина Кавадарци Митко Јанчев со пратеници од Грција и Македонија. Развој на економијата и туризмот на Тиквешиот и регионот на Аридеа.

Парламентарни избори 2020