петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 4
home Општини

ВИДЕО: Сведоштво на професорот кој бил натепан од Усеини

ВИДЕО: Сведоштво на професорот кој бил натепан од Усеини

Див приклучок на водоводната мрежа причина за нападот врз професорот Иљаз Иљази.

„Ме удри, ме влечеше по земја па ми се закани дека ќе ме убие.“ – раскажува пред камерата на тв 24 професорот Илјаз Илјази кој тврди дека вчера пред неговата зграда во охридската населба Даљан бил брутално нападнат од советникот Нефи Усеини оти претходно и до мајсторите и општинските јавни претпријатија се побунил дека има проблем со водснабдувањето во неговата зграда.

Погледнете го неговото сведоштво:

Коронавирус