сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 35
home Општини

ВИДЕО: Со пуштени сирени, охридските бродари се простија од починатиот градоначалник

ВИДЕО: Со пуштени сирени, охридските бродари се простија од починатиот градоначалник
Скопје1

Со петминутно вклучување на бродските сирени и спуштени знамиња, бродската Флотата на Охридското Езеро му оддаде последна почит на прерано починатиот градоначалник на Охрид, проф. д-р Јован Стојаноски, пишува порталот Охрид1.