сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 9
home Општини

ВИДЕО: Прилепчанец доби пола милион евра на спортска

ВИДЕО: Прилепчанец доби пола милион евра на спортска

Неделниот весник “Зенит” објави видео од прославата на прилепчанецот Ване Лесновски, кој доби 500.000 евра на спортска прогноза.

Добивката Ване ја остварил преку 7 добитни тикети, на кои вложил вкупно 300 денари.

Иако претходно се зборуваше дека тој тие тикети ги заменил за 235.000 евра, самиот Ване пред камерата на “Зенит” вели дека освоил половина милион евра.

„Маркукуле“ стигна до добитниот тикет, а според тоа што го дознава порталот на него се погодени 23 парови, иако на тикетот се прикажани 20.

Ване тикетот го уплатил на 24.01.2018, а чекањето му се исплатело синоќа.

Секоја чест мајсторе! Да се трошат за добро!

Коронавирус