среда, 7. декември 2022. Вести денес: 45
home Општини

ВИДЕО: Поплавено кафуле во Охрид, силниот ветер го разбрани езерото

ВИДЕО: Поплавено кафуле во Охрид, силниот ветер го разбрани езерото

Кафуле кое се наоѓа на самиот брег на Охридското Езеро е полно со вода, откако силниот ветер денес ги разбрани водите на езерото.

На социјалните мрежи кружи видео на кое се гледа како бранови буквално влегуваат во кафулето и го поплавуваат.

Qatar 2022