недела, 12. јули 2020. Вести денес: 36
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Општини

ВИДЕО: Општина Охрид ги откорна палмите

ВИДЕО: Општина Охрид ги откорна палмите

Во Охрид денес започна отстранувањето на сите палми кои беа засадени на различни локации покрај Охридското езеро.

Во Охрид беа посадени 250 палми.

– „Градоначалникот на Општина Охрид Константин Георгиески денеска издаде работен налог до ЈП „Охридски Комуналец” за отстранување на палмите од потегот на кејот Македонија и на потегот од каналот Студенчишта до поранешен хотел Парк“, се вели во соопштението од општината.

Парламентарни избори 2020