четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 116
home Општини

ВИДЕО: Koнвoj од возила без peгистарски таблички натовapeни со дpва кај прилепското вештачко езерo

ВИДЕО: Koнвoj од возила без peгистарски таблички натовapeни со дpва кај прилепското вештачко езерo

Како што пишува порталот маркукуле.мк автомобилите се движат најпрво по асфалтираниот пат, а потоа свртуваат по калдрмата и се упатуваат во непознат правец.

Граѓаните кои ни го испратија видеото велат дека најверојатно се работи за дрвокрадци кои овие денови се зачестени во регионот над вештачкото езеро.

ЕУРО 2020

Македонија