среда, 8. декември 2021. Вести денес: 102
home Општини

ВИДЕО: Кандидат на СДСМ се огpaди од партијата пред цела Македонија

ВИДЕО: Кандидат на СДСМ се огpaди од партијата пред цела Македонија

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Левков од Кочани сподели видео на кое кандидатот на СДСМ за градоначалник во општината, Николчо Илијев се оградува од сопствената партија која ја поддржа неговата кандидатура.

Инаку Илијев сега е во трка за вториот свој мандат, но во дебатата на МРТ јавно истакна дека не е член на ниту една политичка партија.

Погледнете:

Коронавирус