среда, 22. март 2023. Вести денес: 53
home Општини

ВИДЕО: Јанчев со вештачки дожд го намали загадувањето во Кавадарци

ВИДЕО: Јанчев со вештачки дожд го намали загадувањето во Кавадарци

Аеросолизација за намалување на загаденоста во воздухот, вечерва  прв пат се примени во Кавадарци. Кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев за апаратот кој произведува вештачки дожд објави видео на својот Фејсбук профил.

Јанчев со екипи од градот, со помош на апаратот за аеросолизација го исчисти воздухот во Кавадарци.

loading...