петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 167
home Општини

(ВИДЕО) Градоначалничката на Битола: Има голема разлика од четрсто до четиристотини денари

(ВИДЕО) Градоначалничката на Битола: Има голема разлика од четрсто до четиристотини денари

-Граѓанин кога се вози во меѓуопштински превоз помеѓу општина Новаци и општина Битола плаќа повратна карта од четрсто денари, а учениците плаќале по четиристотини денари. Станува збор за голема разлика во суми. За мене и учениците се патници, изјави  во интервју за телевизија ТЕРА Наташа Петровска, градоначалник на општина Битола инаку дипломиран професор по математика .