четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 151
home Општини

ВИДЕО: Гласачи во Штип со комбе организирано се носат на гласање

ВИДЕО: Гласачи во Штип со комбе организирано се носат на гласање

Малата излезност на референдумот како што велат штипјани ја натера власта да прави нерегуларности на референдумскиот ден.

На Јутјуб е објавено видео на кое се гледа како Роми од Штип организирано се носат на гласање.

Коронавирус