недела, 7. јуни 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Општини

ВИДЕО: Фекалии го преплавија Охрид

ВИДЕО: Фекалии го преплавија Охрид

Фекалии го преплавија Охрид.

Невремето со интензивни врнежи од дожд што попладнево го зафатија Охрид, предизвикаа поплавување во стариот дел на градот, а најмногу на улиците „Коста Абраш“ и „Цар Самоил“ кои се сметаат за критични при поголеми врнежи. Дождот повторно ги исфрли на површина проблемите со одводот и канализациската мрежа.

Коронавирус