среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 179
home Општини

Важна вест за охриѓани и туристите кои следниве денови ќе бидат во овој град

Важна вест за охриѓани и туристите кои следниве денови ќе бидат во овој град

СВР Охрид ги известува граѓаните дека во периодот од 11.09.2021 до 15.09.2021 година, на просторот кај езерската полиција во Охрид, тактички вежбовни активности, ќе имаат припадниците на Специјалната антитерористичка единица „Тигар“ (САЕ „Тигар“).

Во текот на тактичките вежби, што ќе се реализираат во различни периоди од денот, ќе биде користена маневарска муниција.

За време на вежбите, ќе бидат преземени сите неопходни безбедносни мерки поради што, се молат граѓаните за разбирање и почитување на насоките на полициските службеници.

Најнови вести

Локални избори 2021