сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 65
home Општини

Вакво чудовиште немате видено- Змија долга 4,5 метри убиена во Кратово (ФОТО)

Вакво чудовиште немате видено- Змија долга 4,5 метри убиена во Кратово (ФОТО)

Огромен смок долг 4,5 метри денеска бил забележан во кратовското село Филиповци, објави Аберџија.

При работа на поле, неколку работници во непосредна близина случајно го забележале огромниот влекач, по што со стапови го усмртиле.

Ова не е единствен случај на гигантски влекачи во Кратово, бидејќи пред само неколку дена Тоше Мијалев во дворот на својата викендичка во Кратово убил змија долга 2 метри.

Коронавирус