понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 70
home Општини

УТРОВО НОВ ЗЕМЈОТРЕС ВО БИТОЛА – еве со која јачина е (ФОТО)

УТРОВО НОВ ЗЕМЈОТРЕС ВО БИТОЛА – еве со која јачина е (ФОТО)

Според информациите на ЕМСЦ утрово пред еден час се почувствувал нов земјотрес во Битола.

Истиот бил со јачина од 2.8 степени по рихтер на 15 километри од Битола.

Инаку серија земјотреси во текот на ноќта имаше исто така во битолско, но и Грција каде во Лерин вчера беше епицентарот на најсилниот потрес.

Коронавирус