вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 152
home Општини

Утрово многу високо загадување во Битола, ќе има бесплатен јавен превоз

Утрово многу високо загадување во Битола, ќе има бесплатен јавен превоз

Поради зголеменото загадување во последните денови, Град Битола одлучи денеска 31. јануари 2020 година, јавниот превоз низ градот да биде бесплатен, соопштуваат од Градот.

Трет ден како во Битола има зголемено присуство на ПМ10 честитчки, па од тука е решено да биде превземена оваа мерка.

Мерки против загадувањето беа воведени и во Скопје, па укинати завчера во 12 часот откако се намали концентрацијата на штетни честички во воздухот.

Коронавирус