среда, 15. јули 2020. Вести денес: 115
home Општини

Утре протест во Кичево и блокада на патот за Охрид: „Или канализација или Охрид преку Прилеп“

Утре протест во Кичево и блокада на патот за Охрид: „Или канализација или Охрид преку Прилеп“

Жителите на кичевското населено место Другово утре изутрина ќе излезат на протест.

Тие протестот го најавија за во 10:30 часот со блокада на регионалниот пат за Охрид.

Тие имено ќе излезат на протест поради ветената канализација, но не ја добиле од страна на власта предводена од СДСМ.

-Или канализација или Охрид преку Прилеп, стои во нивната парола.