четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 68
home Општини

Утре без вода дел од корисниците во населбата Автокоманда

Утре без вода дел од корисниците во населбата Автокоманда

Поради уличен дефект на водоводна цевка утре без вода ќе бидат дел од корисниците во населбата Автокоманда, општина Гази Баба.

Од РЦУК Скопје информират дека утре поради уличен дефект на водоводна цевка со пречник од ф600мм, на ул.„Петар Горгиев“ бб во населба Автокоманда, прекинато водоснабдување ќе имаат дел од корисниците од ул.„Беласица“ и бензиската пумпа „Пуцко Петрол“, а со намален притисок ќе бидат дел од корисниците од населба Автокоманда во време од 9:00 часот до завршување на работата. (МИА)

Локални избори 2021