недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Општини

Уште тројца здравствени работници позитивни на корона во Кавадарци

Уште тројца здравствени работници позитивни на корона во Кавадарци

Уште тројца здравствени работници се позитивни на коронавирус во Кавадарци, со што Тиквешкиот регион бележи нови 55 лица со Ковид-19, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Новозаболените се на возраст од 8 до 75 години. Во Кавадарци се 30 лица, а четири во Росоман, 18 во Неготино и три во Демир Капија.

Коронавирус