понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 93
home Општини

Уште ова го немате видено: Се запали канализациона шахта среде плоштадот во Струмица (ВИДЕО)

Уште ова го немате видено: Се запали канализациона шахта среде плоштадот во Струмица (ВИДЕО)

Околу 19:00 часот вчера, на социјалните мрежи Инстаграм и Фејсбук беа споделени повеќе видеа на кои може да се забележи како канализациска шахта поставена на центарот во Струмица веднаш наспроти „Гоце Делчев“ гори.

Граѓаните во коментари под видеото коментираат дека уште тоа го немале видено овде, пренесува порталот Струмица Денес.

Локални избори 2021