недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 4
home Општини

УМС на ВМРО-ДПМНЕ Тетово преку видео го честиташе 75-от роденден на градот

УМС на ВМРО-ДПМНЕ Тетово преку видео го честиташе 75-от роденден на градот

Унијата на млади сили при ВМРО-ДПМНЕ ОК Тетово на сите тетовци им го честита заедничкиот 75 роденден.

Тие преку својот Фејсбук профил порачаа да се вечно Тетово и Македонија, а во прилог прикачија и видео од изјави на тетовци за нивниот град.

„Слободата ја должиме на младите партизани кои што живот ја платиле слободата кои сега ја живееме“, „Наше Тетово е еден град со многу традиции кои што во Македонија ги нема, ние имаме празници како Велигден каде жените одат во три цркви и потоа одат по домовите, а тоа не го прават низ другите градови“, се само дел од пораките за 75-от роденден на Тетово.

Коронавирус