среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 99
home Општини

Учителка и цела група деца во градинка во Гевгелија во изолација

Учителка и цела група деца во градинка во Гевгелија во изолација

Наставничка што држи настава со физичко присуство во Гевгелија е во изолација, како и цела група од детската градинка, пренесе Телма.

Коронавирусот полека навлегува и во гевгелиските образовни институции.

Градоначалникот Сашо Поцков вели дека за наставничката има замена и засега наставата се одвива без проблем.

Коронавирус