сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 0
home Општини

Тројца починати пациенти на инфективното одделение во Битола

Тројца починати пациенти на инфективното одделение во Битола

Во последните 24 часа на инфективното одделениe во Битола починаа тројца пациенти на возраст од 55, 60 и 81 година. Починатите пациенти се од Битола, пренесува Тера.мк

Денеска бројката на хоспитализирани пациенти во регионалниот Ковид центар во Битола 81.

Коронавирус